غضروف های آلوگرافت برای جراحی زیبایی بینی : یک گزینه تایید شده

غضروف های آلوگرافت برای جراحی زیبایی بینی : یک گزینه تایید شده

این تحقیق توسط German Vargas  و همکاران در سال 2018 در ژورنال Plastic and Reconstructive Surgery منتشر شد. در این تحقیق، به بررسی عملکرد غضروف های آلوگرافت پرداخته می شود. استفاده از غضروف از مدت ها قبل شناخته شده است ولی مواقعی وجود دارد که غضروف بینی بیمار کافی نیست و پزشکان گزینه پیوند غضروف را از منشا های دیگر مانند دنده در پیش رو دارند. این موضوع برای بیمار یعنی جراحی دیگری که همراه با درد و تغییر ظاهری آن موضع می باشد. لذا استفاده از آلوگرافت می تواند گزینه بسیار تاثیرگذاری نسبت به اتوگرافت باشد.

مثال های گوناگونی هستند که نشان می دهند یک تغییر در قسمتی از بینی می تواند بر روی توازن بینی و کل صورت اثر داشته باشد. اگرچه اتوگرافت های بینی در خصوص بازسازی ساختاری بینی گلد استاندارد هستند، ولی در مواردی، انتخاب الوگرافت ها هم می تواند گزینه خوبی باشد.

در سال 2018 مطالعه جامعی بر روی بیمارانی که از ژانویه 2012 تا ژوئن 2017 در عمل جراحی زیبایی بینی، آلوگرافت دریافت کرده بودند انجام شد. در این تحقیق تمامی بیماران از ماهیت درمانی و تجربی آلوگرافت مطلع شده و سپس به روش شفاهی و کتبی رضایت داده بودند. در این بازه زمانی جمعا 105 بیمار مورد عمل جراحی قرار گرفتند. از این تعداد بیماران، 97 نفر فالوآپ شدند.

نتیجه ی این مطالعه نشان داد که استفاده از غضروف آلوگرافت ابزاری  کارا و مفید است که می تواند به مدیریت پی آمد های عمل جراحی زیبایی در بیمار کمک کند. محصولات غضروف آلوگرافت این فرصت را در اختیار پزشکان قرار می دهد که بانکی از غضروف داشته باشند و همچنین استفاده از آنها منجر به کاهش جراحی و زخم در بیماران می شود.

عکس 1: قبل از عمل جراحی 

      

2: بعد از عمل جراحی  

برای دریافت اصل مقاله کلیک نمایید.

شرکت همانندساز بافت کیش تولید کننده غضروف های آلوگرافت با منشا دنده ای و سپتوم می باشد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به محصولات مرتبط موجود در سایت مراجعه نمایید.

گردآوری:شهروز قصری (کارشناس بازاریابی)


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به همانند ساز بافت کیش میباشد.
[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]